Schumacher Massu ve zbytku sezony nenahradí

felipe-massa-hospitalBrazilský pilot formule 1 Felipe Massa by mohl být do deseti dnů propuštěn z nemocnice v Budapešti, kde se zotavuje po havárii v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska. Podle šéflékaře Petera Bazsa se závodníkovi Ferrari po operaci proražené lebky daří uspokojivě.

Massa už nemusí být v umělém spánku, jeho návrat ještě v této sezoně ovšem považují lékaři za nepravděpodobný.

Ferrari proto hledá jeho zástupce, vysněný návrat Michaela Schumachera se ale neuskuteční. Legendární německý pilot svůj comeback do formule 1 v rozhovoru vyloučil.

"K žádným vážným rozhovorům nedošlo, protože já jsem už rozhodnutý," prohlásil pro časopis Bunte čtyřicetiletý sedminásobný šampion, který z F1 odešel v roce 2006.

Příští závod MS se sice uskuteční až za měsíc 23. srpna ve Valencii, nikdo ale nečeká, že by byl Massa na start připraven. Ke slovu se tak zřejmě dostane některý z dvojice testovacích jezdců Luca Badoer, Marc Gené.

"Dá se očekávat, že Massa nemocnici opustí po vlastních, pokud bude jeho léčba pokračovat tímto tempem, mohlo by k tomu dojít už za deset dní," řekl dnes Bazsa v maďarské televizi.

Otec osmadvacetiletého závodníka Luis António věří, že do dvou dnů bude Massa přeložen z jednotky intenzivní péče na normální oddělení.

Zatím není stále jisté, jaký je stav Massova levého oka, které bylo při nehodě zasaženo. Brazilského pilota zranila uvolněná pružina z vozu jeho krajana Rubense Barrichella ze stáje Brawn GP.

Zrakový nerv je podle lékařů lehce poškozen, prognózu ale dělat nechtějí. Massa zatím oteklé oko nemůže otevřít. Podle doktora Roberta Verese, který rodáka ze Sao Paula operoval, je možné, že poškození oka bude mít vliv na pilotovu kariéru.

V noci na dnešek Massa nepodstoupil žádné další testy. Podle prohlášení Ferrari přinesla všechna dosavadní vyšetření negativní výsledky, což je dobrý signál.

Spekuluje se i o jeho převozu na pařížskou kliniku k lékaři Gérardu Saillantovi, který se staral i o Michaela Schumachera.

 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 7 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Team Points
View full table