Historie F1

Ross Brawn & Brawn GP aneb úspěch ve F1 nikdy není náhoda

BrawnGP-5Neplní přední stránky novin jako totalitář Bernie Ecclestone nebo sukničkář Flavio Briatore. Na listině vítězů najdete jeho jméno jen v případě, že byste jej tam chtěli vidět silou vůle. Přesto Ross Brawn promluvil do konečných výsledků šampionátů v posledních 20 letech jako málokdo jiný. Stačilo mu k tomu dobré načasování a hojnost šedých buněk mozkových.

 

Jezdci týmu Ferrari 1950-2008

Scuderia Ferrari, Scuderia znamená italsky stáj, Ferrari je příjmení zakladatele společnosti. Debut týmu v F1 byl v roce 1950 při GP Monaka, za tým nastoupili Italové Alberto Ascari a Luigi Villoresi. Stáj Ferrari získala 15 titulů konstruktérů. Nejúspěšnější (statisticky) jezdec týmu je Němec Michael Schumacher, který nedávno slavil 39 narozeniny.

Ferrari Michaela Schumachera v muzeu (pro zvětšení náhledu klikněte na fotku)

Ferrari
 

Niki Lauda - nehoda o které se mluví dodnes

1. srpna 1976 měl Niki Lauda při VC Německa na okruhu Nürburgring potvrdit, že je na dobré cestě k obhajobě titulu mistra světa z roku 1975. Niki si nikdy nebral servítky, když mluvil o Nürburgringu jako o nebezpečném okruhu který má být zrušen. Němci ho za to často označovali za sraba.

Niki Lauda

Niki Lauda
 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 6 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Tým Body
View full table