Místo Piqueta pojede ve Valencii Grosjean

vettel-silverstone-2009Stáj formule 1 Renault nasadí do víkendové Velké ceny Evropy ve Valencii svého testovacího jezdce Romaina Grosjeana. Třiadvacetiletý Francouz podle očekávání nahradí Brazilce Nelsona Piqueta mladšího, jehož služeb se vedení týmu kvůli špatným výsledkům po maďarské Grand Prix pro zbytek sezony vzdalo.

Grosjeana čeká premiéra ve formuli 1. Rodák ze Ženevy působí souběžně s rolí zkušebního pilota Renaultu ve formulovém seriálu GP2 Series, kde mu patří druhé místo v průběžném pořadí. Loni v něm skončil čtvrtý.

Barvy Renaultu bude hájit společně s dvojnásobným mistrem světa Španělem Fernandem Alonsem, který je zatím na jedenáctém místě se ziskem pouhých 13 bodů. Piquet v dosavadních deseti závodech nebodoval.

Renault oznámil angažování Grosjeana pro závod ve Valencii den poté, co uspěl s odvoláním proti zákazu startu v Grand Prix Evropy. Původně francouzská stáje neměla ve Španělsku startovat kvůli ohrožení bezpečnosti v závodu na Hungaroringu, kde z Alonsova monopostu ulétlo špatné upevněné kolo.

 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 2 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Team Points
View full table