Sutil v čele po 1. tréninku v Monze

VC Itálie 1. trénink

Průtrž mračen sehrála hlavní roli v prvním volném tréninku na Velkou cenu Itálie. Nejlepšího času před záplavou vody z nebe, dosáhl Adrian Sutil ze stáje Force India. Toho již při zhoršených podmínkách nikdo nepřekonal.

S přívaly dešte, které se hrnuli vodu do boxů, měli mechanici nakonec víc práce než s nastavováním monopostů.

Bičování vody ustalo až 15 minut před koncem, a přestože byl na trati klid byl trénink ukončen.

Hamilton byl jeden z 6ti jezdců, kteří se raději nepokoušeli dokončit měřené kolo, které je jinak nejrychlejší z okruhů v celém šampionátu. Brit jezdící za McLaren raději po nastavovacím kole zajel do ochraného přístřeší v garáži. Naměřené časy jsou bezvýznamné, Fellipe Massa je na 14 místě a ztrácí 7,3 vteřiny na nejrychlejšího Sutila. Ten najel nejrychlejší kolo za 32,482 sekundy. Počet nedobrždění a výletů mimo trať s stupňoval v závislosti na množství spadlých srážek na trať. Nakonec již nikdo nechtěl vyjet z boxů. Do hodin se dostal Sutil, Piquet, přes štěrkovou zónu se dostalo tolik jezdců, že brzy nemělo smysl jejich výlety počítat. Předpověď počasí na celý víkend není příliš optimistická, protože má pršet celý víkend.