"Vzdát to byl jeden z nejtěžších momentů kariéry"

michael-schumacher-vzdat-bylo-to-nejtezsiVzdát se návratu do formule 1 bylo pro Michaela Schumachera jedním z nejtěžších momentů kariéry. Sedminásobný mistr světa měl nahradit u Ferrari zraněného Felipeho Massu, ale musel odmítnout kvůli přetrvávajícím bolestem krku, které si přivodil při únorovém tréninku superbiků.

Nyní přiznal, že lituje, že závodil na motorkách, ale prý si nemohl pomoci, protože pro svůj život potřebuje nebezpečí a rychlost.

"Je to pro mě velmi smutná chvíle. Možná jeden z nejtěžších momentů v kariéře," uvedl čtyřicetiletý Němec na středeční tiskové konferenci v Ženevě.

"Znovu jsem cítil, že žiju naplno, ale musel jsem to ukončit. Snažili jsme se všemi možnými způsoby mé bolesti vyřešit, ale nepovedlo se," dodal nejúspěšnější pilot historie, který kariéru ukončil v roce 2006.

O šanci na nečekaný návrat ho připravila vážná nehoda na motocyklu. "Všichni víme, že motorky přinášejí prvek nebezpečí. To je právě to, co já potřebuji, takový jsem. Skáču z letadla, jezdím na motorce a jezdím ve formuli," řekl.

"Nyní mě ale samozřejmě mrzí, že jsem tehdy na té motorce seděl, protože mi to teď brání dělat to, co bych hrozně rád dělal," dodal Schumacher, který si při nehodě přivodil zlomeninu v místech, kde krční páteř přechází v lebku.

Bolesti krku jsou prý jediným důvodem, proč z plánovaného návratu sešlo.

"Sednout do kokpitu a řídit bylo něco zcela přirozeného. Nebyl rozhodně sebemenší problém znovu si zvyknout na řízení formule. Jediné, co mě limituje, je ten krk. Bolest je opravdu silná, zvláště když jsou na trati hrboly," vysvětloval Schumacher.

Už při oznámení comebacku říkal, že se vrátí jedině pokud bude v plné kondici. "A to se nepovedlo. Připravoval jsem se zcela vážně a dělal všechno pro to, abych byl stoprocentně připraven, ale bolest mě na okruh bohužel nepustí," dodal.

Zatím prý nemá jasno o tom, co bude nyní dělat. "Právě jsem udělal velmi těžké rozhodnutí a to je jediné, na co nyní myslím. Rozhodně teď neuvažuji nad budoucností," řekl Schumacher.

Podle svého osobního lékaře Johannese Peila ale může v budoucnu znovu řídit.

"Až další léčba a tréninky ukážou, zda bude moci být znovu v nejlepší kondici a zda bude moci znovu řídit motocykl, sportovní vůz či dokonce formuli. Ale myslím, že to bude moci dělat," řekl Peil.

Pokud by se Peilova předpověď potvrdila, není vyloučen Schumacherův návrat v budoucnu. Prezident Ferrari Luca di Montezemolo dokonce prohlásil, že by byl rád, aby Schumacher jako jezdec připojil ke stáji v příští sezoně. se "Když vše půjde dobře, rád bych ho měl u Ferrari v příští sezoně jako třetího jezdce," prohlásil v rozhovoru pro italský deník La Stampa. se Prý rovněž chápe současné Schumacherovo rozhodnutí. se "S krkem není legrace. Je mi to nesmírně líto, ale riziko by tu bylo příliš vysoké," dodal Montezemolo, který místo Schumachera dá šanci testovacímu jezdci Lukovi Badoerovi.

 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 17 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Team Points
View full table