Pilot F1 Kovalainen utratil v charitativní aukci 300 tisíc eur

heikki-kovalainen-lotusPilot stáje Lotus Heikki Kovalainen byl nejaktivnějším dražitelem na charitativní aukci, která se konala v Monaku před místní Velkou cenou F1 a jejíž výtěžek půjde ve prospěch nakažených virem HIV v Kambodži. Podle sobotní informace agentury Reuters nakoupil finský jezdec předměty za 300 tisíc eur.

Pořadatelé aukce Kovalainena nejmenovali, ale sám bývalý pilot McLarenu v pátek pozdě večer uvedl, že se do akce zapojil. Přítomen byl také multimilionář a šéf stáje Lotus a společnosti Air Asia Tony Fernandes. "Jsou to moje peníze, ale Tony mě platí," uvedl Kovalainen. "Hledal jsem nějakou akci, která by byla dlouhodobě prospěšná, a tohle je dobrá investice," dodal.

Částka 300 tisíc eur (přibližně 7,6 mil. Kč), kterou finský jezdec zaplatil, pokryje polovinu sumy potřebné k vybudování 320 domovů pro 1760 lidí s nemocí AIDS v Kambodži. Za sedm vydražených předmětů na aukci dali kupci celkem 520 tisíc eur (13,2 mil. Kč), včetně 50 tisíc (1,3 mil. Kč), za které nejmenovaný investor koupil sadu diamantových manžetových knoflíčků.

Piloti F1 v čele s mistrem světa z roku 2008 Lewisem Hamiltonem se zúčastnili módní přehlídky před aukcí, již navštívila celá řada osobností, včetně bývalého vynikajícího tenisty Borise Beckera nebo herečky Elizabeth Hurleyové.

Zdroj: MONAKO (MEDIAFAX)

 

Reklama

Reklama

Náš tip

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 213 

Statistiky

Členové : 6759
Obsah : 220

Komentáře


Poslední novinky

Nejčtenější

Pohár konstruktérů 2009

Pos Team Points
View full table