Alonso vyhrál v Singapuru, Hamilton dojel třetí

VC Singapuru vyhrál AlonsoJezdec Renualtu a dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso vyhrál po více než jednom roce opět závod v nedělím šampionátu Formule 1 v singapuru a Hamiltonovi se podařilo upevnit svou vedoucí pozici v bodování celého šampionátu o 7 bodů, v senzační Grand Prix Singapuru.

Felipe Massa z týmu Ferrari, který byl bod za Hamiltonem před prvním nočním hávodem v historii Formule 1, dostal těžkou ránu svým nadějím na získání titulu po fatální chybě v boxech, která ho z prvního místa srazila na poslední pozici. Závod nakonec dokončil na 13 místě bez zisku jediného bodu.

Němec Nico Rosberg dojel druhý za stáj Williams a třetí Hamilton za McLaren.

Hamilton se tak stal nejmladším šampionem Formule jedna, který dosáhnul 84 bodů, Fellipe Massa na druhém místě celkového bodování má stále 77 bodů a do konce šampionátu zbývají již jen 3 velké ceny

Brazilec Massa startoval z první pozice na startovním roštu a byl na cestě k převzetí vedoucí pozice v šampionátu od Hamiltona před bezpečnostní zastávkou v boxu a následnou fatální chybou v boxech, která naprosto změnila průběh závodu.

Technik Ferrari dal Massovi v boxech zelenou, přestože palivová hadice byla stále připojena k monopostu,ve chvíli kdy Massa akceleroval z boxů. Massa nakonec zůstal stát na konci boxové uličky a po obrovské časové ztrátě se technikům podařilo hadici vyndat. Massa se vrátil na trať na poslendí pozici, což nahrálo do karet Lewisu Hamiltonovi. Celý incident navím poznamenal i Kimiho Raikonena, který musel počkat až bude Massa odbaven.

Alons, který startoval z 15 pozice, využil výhody bezpečnostní zastávky, která mu spolu s hrubkou Massy v boxech pomohla získat 20 vítězství v jeho kariéře. První od loňského vítězství v Itálii pro McLaren.

"Dnešek ukazuje, že Formula 1 je nepředvídatelná", řekl Alonso, který dominoval tréninkům, ale poté kvůli problémům s mechaniky propadl na dolní pozici startovacího roštu behěm kvalifikace.

"Po kvalifikace byly naše naděje pryč ... Zřejmě jsme však měli štěstí. Budeme potřebovat pár dní než si naplno uvedomíme, že jsme vyhráli první závod roku", řekl Španěl.

Zatímco Brit Hamilton byl zklamaný tím, že nezískal plný počet bodů v závodě, byl naopak potešen ze zvýšení bodového náskoku v čele šampionátu před Massou.

"Upřímně řečeno si nemůžu stěžovat," řekl muž McLarenu, který ztratil drahocenný čas za vozem Davida Coultharda, zaseklý zde velkou část závodu, který byl dvakrát přerušen bezpečnostní zastávkou.

"Dostat se na stupípnek vítězů během prvního nočního závodu v Singapuru je dobrý výsledek. Vše je o zisku a počtu bodů".

Obě Ferrari selhaly v získání bodů během velké ceny. Světový šampion Kimi Raikkonen se opět nepodařilo překonat neúspěch posledních 4 závodů a jeho 27 bodový deficit na Hamiltona ho prakticky vyřazuje z boje o titul.

Ferrari spadlo také v poháru kontruktérů na druhou pozici za McLaren.